2019-01-06 08:32:36• hírek • Szatmár.ro

Tizenegy pontos VSK-győzelem

Szombaton 18 órától a Szatmárnémeti VSK az Ady Endre utcai Both Katalin Sportteremben fogadta a Brassói Olimpia kosárlabdacsapatát a női bajnokság első idei fordulójában.

A drukkerek sima győzelemre számítottak, ám az ellenfél nem adta könnyen magát – igaz, csak az első kosarat követően vezettek, onnantól a szatmáriak vették át az irányítást.

Az első negyedet 29:22 arányban nyerték Maikel Lopez edző lányai, majd egy szorosabb negyed következett, 21:18-as végeredménnyel. A szünetet követően is jobbak voltak a szatmáriak, igaz, csak három ponttal tudták megnyerni a következő játékrészt, 25-22-re. Az utolsó negyedben a brasó nyert 15:17-re. Ám ez nem hozott komoly változást az eredmény tekintetében: nyertek a szatmáriak, 90:79-re.

A szatmáriak legjobbja Andra Mandanache volt, aki 22 ponttal segítette győzelemre a csapatot.